Šiaurinės Pilaitės parkas

By rokas, 23 Balandis, 2018

Šiaurinės Pilaitės parko teritorijos žemėlapis

Kviečiame jungtis prie mūsų kuriant savo aplinką – kartu suprojektuoti Šiaurinės Pilaitės parką apie 10 ha dydžio teritorijoje tarp Karaliaučiaus ir Varnės gatvių. Šioje teritorijoje mūsų bendruomenės pastangomis jau yra įrengta vaikų žaidimo aikštelė, žiemą švenčiamos Užgavėnių, o vasarą – Joninių šventės.

Pagal bendrąjį planą Šiaurinės Pilaitės parko teritorija yra želdynų paskirties, nuosavybės teise priklausanti Lietuvos Respublikai. Iš Vilniaus m. savivaldybės esame gavę techninę užduotį - suprojektuoti parko teritoriją, numatant pėsčiųjų ir dviračių takus, poilsio ir žaidimų, sporto ir kitas laisvalaikio leidimo zonas, želdinių pertvarkymus ir pagausinimus, takų ir zonų apšvietimą. Atlikus projektavimo darbus, teritorija bus perduota Vilniaus m. savivaldybei panaudos teise, o sprendiniai atsiras miesto detaliajame plane.

Sutvarkius parko teritoriją, ji būtų skirta Šiaurinės Pilaitės, Naujosios Pilaitės ir kitų gyventojų poilsiui. Dabar parko teritorijoje auga įvairūs augalai, gyvena laukiniai gyvūnai ir paukščiai, todėl parke galėtų atsirasti pažintinis takas. Projektuojant parko teritoriją numatysime krepšinio, tinklinio ir kitas žaidimų aikšteles.

Projektavimo darbus finansuoja „Naujosios šiaurinės Pilaitės“ bendruomenė, padedama socialiai atsakingų kaimynų. Sukūrus parko projektą, savo pastangomis jį apželdinsime, teiksime paraiškas, kad pritrauktume lėšų jo įgyvendinimui.

Kaip prisidėti prie parko atsiradimo?
Parko projektavimui ir vėlesniems darbams galite skirti tikslinius įnašus, pervedę lėšas į bendruomenės atsiskaitomąją sąskaitą, esančią „Swedbank“. Rekvizitai mokėjimams: lėšu gavėjas – Asociacija „Naujosios šiaurinės Pilaitės“ bendruomenė, juridinio asmens kodas 300127367, atsiskaitomoji sąskaita – LT147300010091316962, mokėjimo paskirtis – tikslinis įnašas želdyno teritorijos projektavimui.

Kodėl prisidėti yra ne tik socialiai atsakinga, bet ir naudinga?
1. Norime išsaugoti šiaurinėje Pilaitėje žaliąją zoną – pasirūpinti, kad šioje teritorijoje būtų suformuotas ir detaliajame plane patvirtintas Šiaurinės Pilaitės parkas, nebūtų galimybės keisti žemės paskirties ir žaliąją zoną užstatyti gyvenamaisiais namais;
2. Sukurti aplinką, kurioje gyventojai galėtų turiningai leisti laisvalaikį – pasivaikščioti, sportuoti, bendrauti ir saugiai pasiekti Naująją Pilaitę;
3. Sukurti patrauklesnę teritoriją esamiems ir būsimiems gyventojams, pakelti aplinkinės teritorijos vertę;
4. Skatinti bendruomeniškumą ir savanorystę – kurdami parką patys tvarkysime ir rūpinsimės aplinka;
5. Remdami projektą ne tik prisidėsite finansiškai, bet ir turėsite galimybę susipažinti su projekto planu, teikti pastabas ir idėjas, t.y. kurti parką nuo pirmosios dienos.